درمان روانشناسی چشم چرانی

بدون ديدگاه

درمان روانشناسی چشم چرانی

 

در این مقاله در مورد اینکه چرا زمانی که با جنس مخالف روبرو میشیم تمایل به نگاه کردن پیدا می کنیم صحبت می کنیم؟ مطالبی که در این مقاله گفته میشه جزء مباحث تخصصی کنترل چشمه و نیاز به دقت بالایی داره شاید در ابتدا بعضی مطالب را درست متوجه نشین و براتون سوال پیش بیاد ولی اگه شما این مقاله را تا اخر مطالعه کنید چون مطالب هرچه جلوتر میره با توضیحاتی که داده میشه ابهاماتی که در ذهن شما ایجاد شده را برطرف می  کنه مطالب این مقاله کمی طولانی هستش ولی چون مطالب خیلی مهمه و ذهن شما را در مسیر کنترل چشم باز می کنه  لطفا کمی صبر و حوصله داشته باشین و این مقاله را تا اخر مطالعه کنید.

به نظر شما این چه نیرویه که زمانی که با جنس مخالف روبرومیشیم ما را وادار می کنه که به جنس مخالف نگاه کنیم؟چرا زمانی که با هم جنس خودمون روبرو می شیم این احساس در ما ایجاد نمیشه؟ولی زمانی که با جنس مخالف روبرو میشیم این احساس در ما شکل می گیره

برای اینکه به ماهیت این نیرو پی ببریم و بفهیم مرکز این نیرو کجاست و نام این نیرو چیه لازمه که به آیه پنجم سوره ناس دقت کنیم در این آیه می خوانیم الذی یوسوس فی صدور الناس (شیطان کسی است که وسوسه می کند در سینه انسانها) در این آیه به سینه اشاره شده

خداوند درون سینه ی انسان نیرویی قرار داده به نام نفس اماره که این نفس دقیقا مثل آهن ربا عمل می کنه آهن ربا زمانی که نزدیک آهن قرار می گیره آهنو به سمت خودش جذب می کنه نفس اماره هم دقیقا به همین صورت عمل می کنه زمانی که انسان با جنس مخالف روبرو میشه تحریک میشه و نیروی جاذبه اون مثل آهن ربا انسان را به سمت جنس مخالف می کشونه و انسان را وادار میکنه که به او نگاه کنه و از زیباییهای اون لذت ببره.شما دیدین که در پارکها یا خیابانها بعضی از پسران جوان دنبال دخترها راه میوفتن به نظر شما علتش چیه؟ علتش اینه که نفس اماره که درون سینه این پسران جوان قرار داره با مواجه شدن با اون دختران جوان تحریک شده و نیروی جاذبه اون این پسران جوان را به سمت اون دخترها کشونده و اونها را وادار کرده که دنبال دخترها راه بیوفتن و با نگاه کردن به اندام اونها از زیبایی های اون دختران جوان لذت ببرن این میل طبیعی نفسه که تمایل به جنس مخالف داره و با مواجه شدن با جنس مخالف تحریک میشه.

خداوند در سوره ق آیه ۱۶ می فرماید: و لقد خلقنا الانسان و نعلم ما توسوس به نفسه. ما انسان را افریدیم و وسوسه های نفس او را می دانیم. در این ایه خداوند به نفس اماره و وسوسه ها و تمایلات اون اشاره کرده و یکی از تمایلات نفس اماره نگاه کردن به زیبایی های جنس مخالف و برقراری رابطه به اونه.

ببینید دوستان خداوند در این ایه هیچ حرفی از شیطان نزده بلکه اشاره به نفس و وسوسه های اون شده خداوند در قران هر جایی که بخاد در مورد شیطان حرف بزنه لفظ شیطان و ابلیس را بکار برده و زمانی هم که بخاد در مورد نفس اماره صحبت کنه لفظ نفس یا نفس اماره را بکار برده.

بنابراین شما زمانی که با جنس مخالف روبرو می شین از دو طرف مورد وسوسه قرار می گیرین یکی از جانب شیطان و یکی هم از جانب نفس اماره.شیطان از بیرون ما را وسوسه می کنه که به جنس مخالف نگاه آلوده داشته باشیم و نفس اماره هم از درون. زمانی که انسان با جنس مخالف روبرو میشه نفس اماره تحریک میشه و انسان را وسوسه می کنه که به جنس مخالف  نگاه کنه و از زیبایی های اون لذت ببره.

نکته ای که وجود داره اینه که زمانی که ما با جنس مخالف روبرو میشیم ابتدا نفس اماره که درون سینه ما قرار داره تحریک میشه و انسان را به نگاه کردن به جنس مخالف وسوسه می کنه و در مرحله بعد شیطان، علتش چیه چرا می گیم اول نفس اماره انسان را وسوسه می کنه بعد شیطان علتش اینه که ابتدا باید یک تمایل و کششی در وجود انسان جهت نگاه کردن به جنس مخالف ایجاد بشه تا شیطان بتونه از این میل نفس استفاده کنه و انسان را وسوسه کنه که مرتکب گناه بشه شیطان بدون ابزار هیچ کاری نمی تونه انجام بده اگر انسان هیچ تمایلی به جنس مخالف نداشت خب شیطان هم نمی تونست انسان را جهت نگاه الوده به نامحرم وسوسه کنه اگر نفس اماره درون سینه ما نبود نیروی شهوت هم در ما شکل نمی گرفت در نتیجه شیطان هم قادر نبود ما را وسوسه کنه.در حقیقت نفس اماره یک ابزار قدرتمندیه که شیطان از اون علیه انسان استفاده می کنه اگر این ابزار در اختیار شیطان نباشه شیطان هم این توانایی را نداره که انسان را جهت برقراری رابطه با جنس مخالف و نگاه کردن به زیبایی های اون تحریک کنه.

تفاوتی که بین ما و فرشتگان وجود داره همینه که خداوند درون سینه ما نفس اماره را قرار داده در نتیجه انسان به دنیا و لذائذ اون تمایل داره و دوست داره به جنس مخالف نگاه کنه و از زیبایی های اون لذت ببره ولی فرشتگان چون این نفس را ندارن در نتیجه نیروی شهوت در وجود اونها نیست به همین دلیل کارشون فقط عبادته.

امام صادق(ع) می فرماید: خداوند فرشتگانی دارد که تا روز قیامت در رکوعند و فرشتگانی دارد که تا روز قیامت در سجودند. اگر نفس اماره  در وجود ما نبود ما هم مثل فرشتگان کارمون فقط عبادت بود و هیچ تمایلی به برقراری رابطه با جنس مخالف نداشتیم ولی انسان بواسطه وجود نفس اماره در سینه شهوت داره و نسبت به جنس مخالف علاقه و تمایل داره و دوست داره که به زیبایی های اون نگاه کنه و لذت ببره

برای اینکه نفس اماره را بهتر بشناسیم به این مثال دقت کنید

شما زمانی که مشغول خوردن یک غذای خیلی خوشمزه هستین اون نیرویی که شما را وادار میکنه که پر خوری کنید و در غذا خوردن زیاده روی کنید تا لذت بیشتری ببرید همان نیرو شما را زمانی که با جنس مخالف روبرو میشین وادار می کنه که به جنس مخالف نگاه آلوده بکنید و از زیبایی های اون لذت ببرین  اون نیرو اسمش نفس اماره است چرا بهش میگن نفس اماره؟ چون انسان را وادار میکنه یا به عبارتی به انسان امر میکنه دستور میده که به غذا خوردن ادامه بده و پر خوری کنه و یا به جنس مخالف نگاه آلوده کنه و از زیبایی های اون لذت ببره.

شیطان علاوه بر اینکه خواسته نفس را تایید می کنه و از اون حمایت می کنه و مثل نفس، انسان را جهت نگاه کردن به جنس مخالف تحریک و وسوسه می کنه،بلافاصله جلو میاد و نفس انسان که با دیدن جنس مخالف تحریک شده را، وسوسه می کنه که چطور انسان به جنس مخالف نزدیک بشه و با اون ارتباط کلامی برقرار کنه تا بتونه اونو فریب بده و در نهایت با اون رابطه جنسی برقرار کنه ، به عبارتی شیطان کارگردان است و نفس انسان بازیگر ،شیطان راه رسیدن به لذتهای حرام را به انسان یاد میده و اونو وسوسه می کنه که اون راهکارها را عملی کنه.مثلا به مردان هوسران یاد میده که چطور دختران جوان ساده دل را فریب بدن تا اونا اعتماد کنن و در نهایت بتونن از این دختران سوء استفاده جنسی کنن.

علاقه انسان به جنس مخالف و دیدن زیبایی های اون ذاتیه و دست خود انسان نیست، چرا چون خداوند این علاقه را در وجود انسان قرار داده تا انسانها با هم ازدواج کنند و نسل بشر در روی زمین قطع نشه اگر علاقه به جنس مخالف وجود نداشت هیچ ازدواجی صورت نمی گرفت و هیچ انسانی هم متولد نمیشد و نسل بشر پس از مدتی از روی زمین قطع میشد. اما اینکه انسان تا زمانی که ازدواج نکرده و حتی بعد از ازدواج به هر کسی که رسید تمایل به نگاه کردن پیدا می کنه این دیگه یک دستوره از جانب نفس اماره.

نفس اماره به یک نفر قانع نیست بلکه به تمام کسانی که چهره و اندام زیبایی دارن تمایل داره و علتش هم اینه که نفس انسان تنوع طلبه و این تنوع طلبی نفس کنترل چشم را برای انسان بسیار سخت کرده چرا؟ چون شما می تونین به غذا خوردنتون تنوع بدین مثلا یک روز چلو کباب بخورین یه روز دیگه چلو خورشت بخورین و انواع و اقسام غذاها و نوشیدنیهای لذیذ را روز به روز تجربه بکنید ولی در زمینه جنسی اینطور نیست و شما نمی تونید به هر زن زیبا و خوش اندام که از اون خوشتون اومد نگاه کنید و با اون رابطه داشته باشین مثلا امروز با یک زن زیبارو رابطه داشته باشین روز دیگه با یک خانم دیگه نه اینطور نیست ارضا غریزه جنسی صرفا با ازدواج میسره و عرف جامعه ما هم بر تک همسریه و در نهایت بیشتر از ۴ زن دائم، دین اسلام اجازه نداده ولی نفس انسان با ۴ تا زن هم قانع نیست.

نفس انسان بطور کلی با محدودیت مخالفه و تمایل داره تمام لذتها را تجربه کنه و مخصوصا در زمینه جنسی چون بیشترین لذت را می بره خواهان برقراری رابطه با زنان زیبا رو و خوش اندام به تعداد زیاده،  مبارزه با تنوع طلبی نفس در زمینه کنترل چشم و غریزه کار بسیار سختیه و انسان به شدت تحت فشار قرار می گیره البته تنوع طلبی نفس در امورات دیگر زندگی خیلی خوبه و باعث  میشه انسان از انواع و اقسام لذتها بهره مند بشه مثلا در زمینه پوشیدن لباس،  شما هر چند روز یک بار لباس خودتونو عوض می کنید و لباس با طرح و رنگ دیگه می پوشین و از پوشیدن اون لباسها هم لذت می برین و این تعویض لباس در روحیه شما هم تاثیر گذاره یا اینکه شما چیدمان وسایل زندگی خودتونو هر چند وقت یک بار عوض می کنید و با تغییر دکوراسیون یک تنوعی به مکان زندگیتون می دین یا مکان تفریحی خودتون را عوض می کنید و برای تنوع به مکانهای دیگه می رین و از زیبایی های اون مکانها استفاده می کنید و لذت می برید و یا با تنوع دادن به نوع غذاها و نوشیدنیهایی که روزانه مصرف می کنید از انواع خوراکی ها و نوشیدنیهای لذیذ بهره مند میشین ولی در زمینه جنسی خداوند تمایلات نفس را محدود کرده چرا چون انسان دچار فساد اخلاقی میشه و از رشد و تکامل معنوی باز می مونه

نام کامل نفس اماره اینه نفس اماره باسوء یعنی نفسی که انسان را وادار میکنه به کارهای بد و اینکه انسان به کسانی که به او محرمیتی ندارن نگاه آلوده کنه و خواهان رابطه با اونها باشه کار بسیار زشتیه که نفس اماره انسان را وادار به انجام اون میکنه.

همانطور که گفتیم علاقه انسان به جنس مخالف ذاتیه بنابراین این علاقه ربطی به شیطان نداره چرا میگیم ربطی به شیطان نداره برای اینکه اگر خداوند اصلا شیطان را خلق نکرده بود و شیطان و یارانش بطور کلی اصلا وجود نداشتند باز هم انسان به جنس مخالف علاقه و تمایل داشت و زمانی که با اون روبرو میشد خواهان دیدن زیبایی های جنس مخالف و بر قراری رابطه با اون بود چرا؟ چون خداوند این علاقه و تمایل به جنس مخالف را در وجود انسان قرار داده که انسانها با هم ازدواج کنن و نسل بشر بر روی زمین قطع نشه.

البته این علاقه به جنس مخالف خاص انسان نیست بلکه حیوانات هم نسبت به ماده خودشون تمایل دارن و با اون رابطه جنسی برقرار می کنند و تمایل انسان به جنس مخالف و برقراری رابطه جنسی با اون بین انسان و حیوان مشترکه یعنی اینکه هم انسان و هم حیوان نسبت به جنس مخالف خودشون تمایل دارن و شیطان در این رابطه و تمایل دخالتی نداره بنابراین این علاقه ربطی به شیطان نداره  بلکه شیطان از علاقه و تمایل انسان به جنس مخالف سوء استفاده می کنه تا اونو دچار انحراف جنسی و اخلاقی کنه شیطان فقط  به سراغ افرادی که توانایی این را ندارن که چشمشون را کنترل کنند میاد و اونها را وسوسه می کنه که با جنس مخالف رابطه نامشروع برقرار کنن و از زیبایی های اون لذت ببرن و با او رابطه جنسی حرام برقرار کنن.

بنابراین برای اینکه انسان بتونه زمانی که با جنس مخالف روبرو میشه چشم خودش را کنترل کنه و به اون نگاه نکنه لازمه که نفس اماره را کنترل کنه چرا؟ چون همانطور که گفتیم نفس انسان تنوع طلبه و به هر کسی که چهره و اندام زیبایی داشته باشه تمایل داره نگاه کنه و از زیبایی های اون لذت ببره شیطان ضمن اینکه خواسته نفس را تایید می کنه به نفس جهت رسیدن به خواسته ها و تمایلاتش کمک می کنه و راه کار نشان اون میده ما باید سعی کنیم که شیطان را از خودمون دور کنیم تا به ما نزدیک نشه و کمتر برای ما ایجاد دردسر کنه ولی در مورد نفس اماره اینطور نیست چون این نفس درون سینه ی ما و همراه ماست ما نمی تونیم نفس اماره را از خودمون دور کنیم و از طرفی ما به تمایلات نفس اماره به میزان محدود برای ادامه زندگی نیاز داریم انسان بعد از ازدواج باید با همسرش رابطه جنسی داشته باشه تا انسانهایی متولد بشن و نسل بشر بر روی زمین ادامه پیدا کنه و یا ما به نیروی خشم که در نفس اماره قرار داره نیاز داریم تا زمانی که دیگری قصد تعرض به ما داشت بتونیم از خودمون دفاع کنیم ولی کاری که ما باید بکنیم اینه که خواسته ها و تمایلات نفس اماره را کنترل کنیم تا در وادی شهوت و خشم از حالت تعادل خارج نشه و برای اینکه تمایلات نفس اماره را کنترل کنیم باید اونو تحت کنترل عقل در بیاریم.

خب تا اینجا ما فهمیدیم اون نیرویی که در ابتدا ما را وادار میکنه که به جنس مخالف نگاه آلوده کنیم و پر خوری کنیم اسمش نفس اماره هستش و در مورد اون توضیحات لازم را دادیم  حالا ما باید چکار کنیم تا زمانی که با جنس مخالف روبرو میشیم این نیرو تحریک نشه و ما را وادار به نگاه کردن به جنس مخالف نکنه؟

ببینید دوستان ،یک آهن ربا زمانی که نزدیک آهن قرار بگیره آهنو به سمت خودش جذب می کنه ولی اگه مانعی بین اونها باشه دیگه آهن ربا، آهنو جذب نمی کنه چون این مانع جلوی جاذبه آهن ربا را می گیره

کاری که ما باید بکنیم اینه که یک مانعی جلوی نفس اماره که در درون سینه ماست قرار بدیم تا زمانی که با جنس مخالف روبرو شدیم تحریک نشه و ما را به نگاه آلوده به نامحرم وادار نکنه.

خب حالا یک سوال،   این مانع چطور شکل می گیره؟

برای اینکه متوجه بشین این مانع چطور در وجود انسان شکل میگیره لازمه که در ابتدا چند مثال بزنم.

یکی از تمایلات نفسانی انسان میل به خوردنه شما زمانی که خیلی گرسنه هستید اگر چشم شما به یک غذای لذیذ بیوفته بزاق دهان شما نا خود آگاه شروع میکنه به ترشح کردن و به قول معروف دهن شما آب میوفته و تمایل پیدا می کنید که به سمت اون غذا برید و از اون غذا بخورید ولی در ماه رمضان زمانی که شما روزه هستین اگر بهترین غذا را جلوی شما بیارن لب به اون غذا نمی زنین با اینکه گرسنه هستین و دلتون میخاد از اون غذا بخورین ولی اصلا دست به اون غذا نمی زنین چرا؟ چون می دونید اگه از اون غذا بخورین روزه شما باطل میشه و کسی که عمدا روزه خواری بکنه به ازای هر روز باید شصت روز روزه بگیره برای همین به هیچ وجه حاضر نیستین از اون غذای لذیذ بخورین شما اینجا یک دلیل محکم دارین که به خواسته نفس اهمیتی نمی دین چون شما اطلاع دارین که اگر یک روز روزه خواری بکنید باید به جاش ۶۰ روز روزه بگیرید  و این یک عامل بازدارنده محکم هست که شما از اون غذا نخورید و به خواسته نفس توجهی نکنید در اینجا عقل شما بواسطه اطلاعاتی که در زمینه عواقب روزه خواری در اون ایجاد شده بود خواسته نفس را تحت کنترل قرار داد و اجازه نداد نفس خواسته خودش را به انسان تحمیل کنه اینکه ما میگیم باید تمایلات نفس را کنترل و تحت فرمان عقل در بیارین منظور همینه اگر عقل در هر زمینه ای  اطلاعاتش کامل و بازدارنده باشه می تونه جلوی خواسته نفس را بگیره

یکی دیگه از تمایلات نفس میل به خوابیدنه مخصوصا زمانی که شما خسته هستین این میل بیشتر میشه و انسان دوست داره بر روی رختخواب گرم و نرم استراحت کنه مخصوصا شبها این میل بیشتر میشه یک عده ای از افراد هستن که وظیفه اونها حراست از مرزها و امنیت کشوره این افراد شبها به هیچ وجه نباید بخابن و باید کاملا هوشیار باشند چون مسئولیت و وظیفه اونها بسیار سنگینه و این افراد به خوبی میدونن که دشمن از هر فرصتی استفاده می کنه تا به کشور ما ضربه بزنه چه از طریق هوا یا دریا یا خشکی از هر راهی که بتونه وارد میشه.

این افراد چون دشمن را میشناسن و از امکانات اونها با خبرن به هیچ وجه به خودشون اجازه نمیدن که حتی یک دقیقه چشمانشون را ببندن و کاملا با چشمانی باز هر گونه تحرک دشمن را رصد می کنن علت اینکه این افراد در زمانی که شیفت هستن حتی یک دقیقه هم چشمانشون را نمی بندن و مقاومت می کنن که مبادا چشمانشون را خواب ببره اینه که دلیل دارن اون هم دلیل محکم و اون حفظ امنیت جان و مال مردم کشوره این افراد دلشون میخاد مثل بقیه مردم شبها بخابن ولی چون مسئولیت مهمی به عهده اونهاست به هیچ وجه به خودشون اجازه نمیدن که بخابن

خب این دو مثال که زدیم برای این بود که شما متوجه بشین که این توانایی را دارین که در مقابل خواسته های نفس مقاومت کنید به شرطی که دلایل محکم داشته باشید و این دلایل بواسطه اطلاعات و آگاهیهایی که بدست آوردین و در عقل شما ذخیره شده بوجود میاد و این دلایل در نهایت در عقل انسان تبدیل به یک مانع محکم میشه و جلوی نفس قرار می گیره و اونو کنترل می کنه درست مثل ترمز ماشین ، ماشین که در حال حرکته زمانی که سرعتش خیلی زیاد میشه و راننده احساس خطر می کنه راننده ترمز می کنه که سرعت ماشین گرفته بشه و به کسی آسیب نزنه زمانی هم که نفس در تمایلاتش زیاده روی می کنه و خواسته بی جایی داره و خواسته اون باعث آسیب به جسم و روح انسان میشه عقل مانع میشه و حالت ترمز عمل می کنه و جلوی زیاده روی نفس را می گیره و اونو کنترل می کنه.

در مثال اول که در مورد خوردن بود اینکه شما از خوردن در ماه رمضان پرهیز می کنید به خاطر این بود که دلایل محکمی داشتین و یکی از اون دلایل این بود که اگر یک روز روزه خواری کنید به جای اون باید ۶۰ روز روزه بگیرید و این دلیل خودش به تنهایی یک دلیل محکمیه که شما گرسنگی را در زمانی که روزه هستین تحمل کنین و به خواسته دلتون یا همان نفس توجه نکنید و در مثال دوم که در مورد خوابیدن بود اینکه بعضی از افراد مثل کسانی که وظیفه امنیت کشور را بر عهده دارن شبها نمی خابن اونها هم دلایل محکمی دارن و یکی از اون دلایل این بود که اونا می دونن دشمن هوشیاره و اگر اونها بخابن دشمن از این فرصت استفاده می کنه و به کشور حمله می کنه و جان، مال و ناموس مردم به خطر میوفته.اینکه انسان بعضی از مواقع بر خواسته دلش غلبه کنه و نخوابه نیاز به دلیل محکم داره و الا به هیچ وجه حاضر نیست از خواب شیرین شبانه صرفه نظر کنه و دوست داره مثل بقیه مردم شبها بخابه

برای اینکه به وحشتناک ترین میل نفس اماره که نگاه آلوده به  نامحرم و برقراری رابطه جنسی بصورت نامشروع با جنس مخالف هست هم غلبه کنید شما نیاز به دلایل محکم دارین و برای اینکه این دلایل در وجود شما شکل بگیره نیاز به اطلاعات و آگاهیهای لازم، جامع و کامل دارین باید اطلاعات شما در زمینه کنترل چشم کامل باشه و الا نمی تونین مانع خواسته نفسانی خودتون بشین. اگه دلایل محکم و قانع کننده ای نداشته باشید نمی تونید در مقابل خواسته نفس مقاومت کنید و مجبور میشید خواسته اونو اجرا کنید چون نفس انسان به شدت به جنس مخالف علاقه داره و تمایل داره که از زیباییهای اون لذت ببره.

شما روزانه بارها با جنس مخالف برخورد دارید و از نزدیک با هم در ارتباط هستین برای اینکه نفس اماره که درون سینه شما قرار داره زمانی که به جنس مخالف نزدیک میشین تحریک نشه و برای شما ایجاد دردسر نکنه و شما را به گناه وادار نکنه باید با تکنیکها و مهارتهای کنترل چشم بطور کامل آشنا باشین اطلاعات و آگاهی هایی که بواسطه کسب تکنیکها و مهارتهای کنترل چشم بدست می یارید در نهایت در عقل شما یک سری دلایل محکم و متقن را تشکیل میده که این دلایل آنقدر بازدانده هست که می تونه این توانایی را در وجود شما ایجاد کنه تا در مقابل خواسته نفس ایستادگی کنید و مغلوب نشین

کنترل چشم کار بسیار سختیه و اطلاعات و آگاهیها شما در زمینه کنترل چشم باید دقیق، جامع و کامل باشه چون نفس اماره به این راحتی ها نمی تونه از جاذبه های لذت بخش جنس مخالف چشم پوشی کنه انسان باید در زمینه کنترل چشم اطلاعات کاربردی و به روزی داشته باشه تا بتونه در مقابل نفس ایستادگی کنه و به جنس مخالف تمایلی نشون نده.

تفاوتی که بین افرادی که این توانایی را دارن که چشم خودشون را کنترل کنند با کسانی که قادر به کنترل چشم نیستند اینه که این افراد با اطلاعات و آگاهیهایی که در زمینه کنترل چشم بدست آوردن یک سری دلایل محکم درعقل اونها شکل گرفته  به همین دلیل زمانی که با جنس مخالف برخورد میکنن توجهی به اونها نمی کنند و بی تفاوت از کنار اونها عبور می کنن چون اون نیرویی که انسان را وادار به نگاه کردن می کرده قادر نیست بر این دلایل محکم که همچون مانعی استوار در عقل آنها شکل گرفته غلبه کنه.

ما در دوره آموزشی کنترل چشم شما را با تکنیکها، مهارتها، دستورالعمها و نکات بسیار مهم و کاربردی آشنا می کنیم و شما با بدست آوردن اون اطلاعات و آگاهیها یک سری دلایل محکم در عقل شما ایجاد میشه که این دلایل در نهایت تبدیل به یک مانع استواری میشه و جلوی نفس اماره قرار می گیره تا زمانی که با جنس مخالف روبرو شدین نفس تحریک نشه و تمایلی به جنس مخالف پیدا نکنه و شما را وادار به نگاه کردن نکنه.

خب دوستان این مباحث که خدمت شما تقدیم شد کمی تخصصی بود و من سعی کردم که تا اونجا که امکان داره به زبان ساده براتون توضیح بدم از اینکه به عرایض بنده توجه کردین تشکر می کنم انشاءاله که موفق باشین یا علی خدا نگهدار.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.